ideafix.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i diecie

Moda

Jak zwęzić spodnie w pasie? Kompletny poradnik zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych

Jak zwęzić spodnie w pasie? Kompletny poradnik zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się kupić parę spodni, które perfekcyjnie pasują na pupie i udach, ale są zbyt luźne w talii? A może spodnie zakupione przez internet są po prostu za duże? Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawiamy kilka niezawodnych sposobów na to, jak szybko zwęzić spodnie w pasie.

Zwężanie spodni – kiedy warto o tym pomyśleć?

Zanim zaczniemy, warto zrozumieć, kiedy zwężanie spodni jest konieczne. Zamierzasz zmienić wygląd swoich ulubionych spodni, ponieważ straciły one na swoim fasonie po kilku praniach? Czy może schudłeś i twoje ulubione spodnie są teraz za duże? Bez względu na powód, pamiętaj, że nie musisz od razu pozbywać się ubrań, które lubisz. Istnieje wiele prostych trików na to, jak zmniejszyć spodnie w pasie, biodrach czy nogawkach, i to bez konieczności używania maszyny do szycia.

Jak zwęzić spodnie w pasie?

Bez maszyny

Zwężanie spodni w pasie bez maszyny nie jest takie trudne i można je wykonać domowymi sposobami. Oto kilka metod, które możesz wypróbować:

  1. Użycie apaszki zamiast paska: Prostym sposobem jest zawiązanie ozdobnej apaszki z tyłu spodni. Nie tylko spodnie będą idealnie dopasowane, ale cała stylizacja będzie wyglądać bardzo stylowo. Jeżeli masz szlufki, przełóż apaszkę przez szlufki, ściśnij spodnie i zawiąż apaszkę z tyłu.
  2. Związanie szlufek gumką: Jeśli twoje spodnie mają szlufki, możesz je związać gumką, aby lepiej dopasować je do talii. Do tego celu można użyć zarówno zwykłej gumki do włosów jak i krawieckiej, używanej chociażby do szycia bielizny.
  3. Użycie wsuwki do włosów: Jeśli twoje spodnie są za luźne, spróbuj je spiąć wsuwką do włosów. Ważne jest, aby zebrać nadmiar materiału z tyłu, a nie z boku lub z przodu!
  4. Użycie agrafki: Jeśli twoje spodnie są zapinane na metalowy zatrzask, możesz go zastąpić agrafką.
  5. Zwężanie za pomocą gumki guzikowej: Możesz osiągnąć to, wykonując dwa nacięcia po bokach w okolicy pasa i przyszywając obok guziki. Następnie za pomocą agrafki, igły lub spinacza przewlecz gumkę przez te otwory. Przewlecz przyszyte guziki przez otwory gumki tak, by spodnie pasowały do twojej talii.

Z pomocą maszyny do szycia

Jeśli masz maszynę do szycia w domu i umiesz z niej korzystać, zwężanie spodni w pasie i nogawkach stanie się jeszcze prostsze. Oto kroki, które musisz podjąć, aby wykonać tę prostą przeróbkę krawiecką:

  1. Załóż spodnie i zaznacz nadmiar materiału: Załóż spodnie, które chcesz dopasować, i zaznacz agrafką oraz szpilkami miejsce, gdzie jest nadmiar materiału.
  2. Zdejmij spodnie i narysuj linie: Zdejmij spodnie i narysuj linie w miejscach wyznaczonych przez szpilki. Pamiętaj, aby zostawić około 0,5 cm zapasu z każdej strony, aby nowy ścieg połączył obie części. Następnie odetnij nadmiar materiału.
  3. Zszyj obydwa końce materiału: Użyj maszyny do szycia, aby zszyć obydwa końce materiału wzdłuż linii, którą narysowałeś. Pamiętaj, aby zszyć materiał na tyle mocno, aby spodnie nie rozpadły się podczas noszenia.

Zwężanie spodni na szybko – modne dodatki

Czasem zwężanie spodni nie jest możliwe lub po prostu nie masz na to czasu. W takim przypadku modne akcesoria mogą okazać się niezastąpione. Przykładowo, możesz użyć dwustronnego paska, który możesz nosić na cztery różne sposoby, dzięki czemu zawsze pasuje do Twojego stroju. Inny pomysł to użycie szelków, które można nosić do każdego rodzaju spodni.

Zobacz też: Jak rozbić buty? Przedstawiamy 10 niezawodnych sposobów!

Udostępnij

O autorze

Jesteśmy pasjonatami zdrowego stylu życia, dietetyki i mody, a także autorami tego bloga, który powstał z myślą o dzieleniu się wiedzą i inspiracjami.