ideafix.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i diecie

Dom

Jakie płytki do małej łazienki? Przykłady, zdjęcia

Jakie płytki do małej łazienki? Przykłady, zdjęcia

Zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę o małym metrażu? To, co kojarzy się z aranżacją toalety to w pierwszej kolejności płytki. Odpowiednio dobrane płytki zapewnią optyczne powiększenie wnętrza i wzrost jego walorów estetycznych. Jaką wielkość, kolor i rodzaj kafelek wybrać? Odpowiadamy!

Rozmiar płytek

Do łazienki o małym metrażu doskonale sprawdzą się duże płytki wielkoformatowe, na równi w przypadku ścian i podłóg. Zastosowanie takich samych płytek na ścianach jak na podłodze wydaje się niezbyt estetyczne, ale w praktyce jest dobrym pomysłem. Świetnie sprawdza się też połączenie płytek wielkoformatowych na podłodze z mozaikami, płytkami typu arabeska lub płytkami gresowymi. Jednym z trików jest wyłożenie kafelkami tylko 2/3 wysokości ściany. Należy unikać szerokich fug, a najlepiej ograniczyć je do minimum.

Kolor płytek

Wybierając płytki do małej łazienki warto postawić na jasne kolory. W nowoczesnych łazienkach popularne są dekory w kontrastowych kolorach, jednakże trzeba pamiętać, że ciemne kolory wizualnie pomniejszają przestrzeń. Warto nadmienić, że jeżeli stosujemy na przykład białe płytki, również fugi powinny być w tym kolorze. Ceramika w małej łazience efektownie będzie się prezentować z połyskiem, który pięknie będzie odbijać światło. W niewielkiej przestrzeni świetnie sprawdzi się podłoga w karo – warto wybrać ją albo w samych jasnych odcieniach, albo w czerni i bieli.

Faktura płytek

Jeżeli chcemy optycznie ocieplić pomieszczenie, warto zwrócić uwagę na płytki drewnopodobne. Na ścianach bardzo dobrze będą wyglądać wzorzyste płytki zwane patchworkiem, kafle imitujące beton oraz płytki strukturalne.

Dodatkowe rady

Liczne dekory w łazience wprowadzają niepotrzebne poczucie chaosu. Mozaiki i mocne barwy najlepiej sprawdzają się do wyróżnienia pojedynczych elementów, na przykład umywalki czy prysznica. Dobrym sposobem na dodatkowe powiększenie pomieszczenia jest duże lustro umiejscowione nad umywalką.

Zobacz też: Ile kosztuje remont łazienki?

Jakie płytki do małej łazienki? Zdjęcia

Oto kilka przykładowych aranżacji z naszego portalu:

aranżacja 2
aranżacja 3
aranżacja 4
aranżacja 5
aranżacja 6
aranżacja 7
aranżacja 8
aranżacja 9
aranżacja 10
aranżacja 11
aranżacja 12
aranżacja 13
aranżacja 14
aranżacja 15
aranżacja 16
aranżacja 17

Zobacz też: Ile kosztuje remont łazienki?

Udostępnij

O autorze

Jesteśmy pasjonatami zdrowego stylu życia, dietetyki i mody, a także autorami tego bloga, który powstał z myślą o dzieleniu się wiedzą i inspiracjami.